Tsuba
2012-05-24
133722
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TSUBA, omkring 1400, Onin, rund järntsuba med genombruten och förgylld dekor
Proveniens: Compton Collection, Christies, New York, May 1992, part II lot 24