Porträtt Charlotta Elzwik 1800-tal
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LEHMAN, Carl Peter (1797-1876), tillskriven, porträtt av Charlotta Elzwik född Hedman gift 1838 med grufupptäckaren Erik Elzwik, Guldsmedhyttan, olja på duk, 60x45 cm, inskrift a tergo: renoverad 1855
Lagningar
132310
2012-05-02