Matgafflar silver 1800-tal
2012-05-01
132046
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MATGAFFLAR, 8 st, silver, 1800-talets första hälft, bl a Zethelius, gammal fransk modell, vikt ca 583 g
Delvis med gravyr, några gaffelklor böjda