Slaglåsgevär
2012-04-24
131141
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 500 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, franskt, dubbelpipigt, ändrat fån flintlås, signerat Rubensbourg, Strasbourg (1750-88), pipor med signatur i guld, signerade och graverade lås, valnötsstock med stålbeslag, längd 86 cm
Kortat, stocklagningar