Einar Forseth oljemålning
2012-04-19
129628
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): Sjömanshustru, signerad och daterad 1936 (?), olja på duk, 64x49 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"