Einar Forseth blandteknik
2012-04-19
129624
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FORSETH, Einar (1892-1982): "Romantisk idéstudie", signerad och daterad Einar Forseth 1925-79 (efterkompletterad), blandteknik, 90x63 cm, påskrift atergo: Förstudie - Gyllene salen,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
veck, skador