Toyokuni I träsnitt
2012-03-11
123863
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TOYOKUNI, Utagawa (1769-1825): Skådespelaren Ichikawa Yaozo, ca 1798, signerad Toyokuni ga, förläggare Iseya Soiemon, 38x26 cm, oramade
Proveniens: auctionukiyoe.com 18/1-01
Fläckar, smärre maskhål, veck