Skål i porslin Kina
2012-02-27
122673
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PALATSSKÅL, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rosefärger av gröna palatsträdgård med ankor, höjd 6, diameter 14 cm
Kantnagg, spricka