Persian kard
2012-02-21
121176
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KARD, persisk, 1800-tal, damaskerad klinga, fäste med förgylld dekor, kavelplattor av elfenben, balja i grönt skinn med dekorerat silverbeslag, längd 38 cm