Kanna med lock Kina
2012-02-15
121129
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KANNA med lock, porslin, Kina, !700-tal, dekor i famille vertefärger, höjd inkl knopp 14 cm
Lockknopp med nagg och glasyrbortfall, pipen med smärre nagg, fotring med nagg