Slaglåspistol
2012-02-20
120455
| Klubbat belopp | 5 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, helstock i valnöt med stålbeslag, längd 49 cm
Senare hornnäsa, smärre träskador