Slaglåspistol
2012-02-20
120421
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, lås med otydlig signatur, helstock med hornnäsa och stålbeslag, längd 49 cm
Stockskador och lagningar