Glasskål
2012-02-10
120252
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, signerad Orrefors Gunnar Cyrén, inskription "För nit och redlighet", höjd 14, diameter 23 cm, schatull medföljer
Proveniens: Hovrättsrådet Montelius