Brickbord 1700-talets slut

Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut
Brickbord 1700-talets slut

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BRICKBORD, 1700-talets slut, bricka av fajans, dekor av romantiserande landskap, mahognyfanerad benställning, omkring 1800, höjd 77, 91x63 cm

Lagad och förstärkt skiva, delvis senare bemålad

120145

2012-02-11