Slaglåspistol
2012-02-20
120027
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-talets början, ändrad från flintlås, signerad I B Fontaine, graverad och stålskuren pipa med signatur i guld, signerat och graverat lås i mässing, helstock i valnöt med skulpterade mässingsbeslag, längd 54 cm
träskador