Värja
2012-02-20
119172
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, med tveeggad klinga, förgyllt korsformat mässingsfäste, kavel av nätskuren ebenholts, svart skinnbalja med två förgylld mässingsbeslag, längd 86 cm
doppskon något klämd