Med signerad teckning av Robida
2012-02-02
119126
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ROBIDA. MISTRAL, F. Les secrets des Bestes. Paris (Henry Floury) 1896.
Medbundet omslag. Med signerad teckning i bläck och akvarell av A. Robida.
Senare skinnband. "Exemplair sur papier impérial du Japon spécialement imprimé pour sa majesté Oscar II, roi de Suède et de Norwège". Upplaga tryckt i 500 exemplar, detta exemplar till kung Oscar II
Något nött band