Ämbetsmannavärja
2012-02-20
118936
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, tveeggad klinga, skulpterat fäste av förgylld mässing, parerplåt a clavier, kavelplattor av pärlemor, svart läderbalja med två beslag av förgylld mässing, längd 93 cm