Supkopp saltkar skrin i silver
2012-01-29
118520
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SUPKOPP, Nöblin, 1838, SALTKAR, Carlman, Stockholm, 1919, SKRIN, silver, invändigt med förgyllning, Tyskland, svenska importstämplar, skrinets höjd 6,5 cm, totalvikt ca 322 g