Fariba Hajamadi diptyk
2012-03-01
118322
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
HAJAMADI, Fariba (Iran, född 1957): "My hands open the curtain of your being, invent another body for you body", 1 signerad och daterad atergo1990, 5 delar, olja/emulsion på pannå, 69x48,5 vardera
Utställd: Transmission, Rooseum, Malmö. 1991
Proveniens: Christine Burgin Gallery
Slitage, kantskador