Fartygsporträtt Gulbrandsen

Fartygsporträtt Gulbrandsen
Fartygsporträtt Gulbrandsen

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av svenska passagerarångaren "Birger Jarl" från Stockholm, signerad och daterad Olaf G, Kra -10, olja på pannå, i livbojsformad ram, diameter 23 cm

117204

2012-02-26