Fartygsporträtt

Fartygsporträtt
Fartygsporträtt

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av norska lastångaren "Boulette" från Kristiania, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, Kra, 1917, olja på pannå, i livbojsformad ram, diameter 23 cm

117203

2012-02-26