Mikael Fagerlund triptyk
2012-01-03
115860
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
FAGERLUND, Mikael (född 1955): Red Blue, Red, Blue - Triptyk,
signerade och daterade på baksidorna Mikael Fagerlund -95, vinyl på MDF med reliefverkan, 50 x 40 x 12 cm vardera.
PROVENIENS: Galleri Ahnlund, Umeå
LITTERATUR: Mikael Blomqvist: Mikael Fagerlund, Uddevalla 1997, avbildad sidan 94-95