Flickdocka 1910-tal

Flickdocka 1910-tal
Flickdocka 1910-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

FLICKDOCKA, biskvi, omkring 1910-tal, huvud märkt "449, 2", insatta blå fasta ögon i glas, öppen mun med tänder, brun hårperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i grön klänning, hätta och tiara med guldbrokad samt pärlor, vita skor i skinn, längd 38 cm

Ett finger saknas, obetydliga skador

115695

2011-12-29