Tor Schüssler fartygsporträtt
2011-12-29
115651
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
SCHÜSSLER, Tor (1893-1933): Fartygsporträtt av Rederi AB Sveas lastånagre "Skaraborg", signerad ock daterad T.S 1918, olja på papp
Avrivet hörn, skador