Dosa emalj
2011-12-20
115100
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
DOSA, 1700-tal, emalj, dekor av landskap med herdar och herdinnor, längd 7,5 cm
smärre emaljskador