Sigill med karneolplatta
2011-12-15
114562
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SIGILLSTAMP, förgylld metall, karneolplatta, föreställande en sittande apa med rörlig fågel på huvudet, karneolplatta, förgylld metall, höjd 4 cm
En sten saknas, fågelns fäste med skador