Axel Fridell torrnål
2011-12-15
114506
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FRIDELL, Axel (1894-1935): "Strandbild med skutor", otydligt signerad och daterad A Fridell -20, torrnål, 11,9x15,8 cm, oramad
LITTERATUR: Haskell 169