Nalle Steiff

Nalle Steiff
Nalle Steiff
Nalle Steiff
Nalle Steiff

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STEIFF TEDDYBJÖRN, omkring 1920-30-tal, vit plysch, svarta och bruna ögon i glas, tassar med filt, rörliga ramar och huvud, brummekanism, knapp i örat, längd 42 cm

Smärre slitage och missfärgningar, torkad, brummekanismen ur funktion

114365

2011-12-18