Axel Einar Hjorth karmstolar för Tösse
2011-12-07
113384
| Klubbat belopp | 8 400 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet 1930, förnicklat stålrör, klädda i svart tagel, pärlspikning, höjd 82 cm
PROVENIENS: Konditori Tösse, Banérgatan 7, Stockholm.
Slitage och mindre skador