Officersvärja

Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja
Officersvärja

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med etsad dekor med Carl XIV Johans namnchiffer, förgyllt mässingsfäste, längd 90 cm

111474

2011-11-28