Officersvärja
2011-11-28
111474
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
VÄRJA, svensk, 1800-talets första hälft, för infanteriofficer, eneggad klinga med etsad dekor med Carl XIV Johans namnchiffer, förgyllt mässingsfäste, längd 90 cm