Bonad Småland

Bonad Småland
Bonad Småland

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BONAD, 1800-tal, Småland, målad på väv, motiv föreställande "Bröllopet i Kaana", 50 x123 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Smärre slitage och fläckar

111050

2011-11-22