Fartygsporträtt E Laschke

Fartygsporträtt E Laschke
Fartygsporträtt E Laschke
Fartygsporträtt E Laschke
Fartygsporträtt E Laschke
Fartygsporträtt E Laschke
Fartygsporträtt E Laschke

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LASCHKE, E (England, verksam 1800-talets senare del), fartygsporträtt av svenska tremastade skonerten "Jersö" från Harg, Capt. G. Sundman, vid passerandet av Skagen 1888, signerad E. Laschke, North Shields, England, olja på duk, 49x67 cm

Rengöringsbehov, obetydliga skador

110543

2011-11-28