Rysk sabel

Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel
Rysk sabel

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SABEL, rysk, 1800-talets slut, för officer, klinga med etsad dekor och förgylld dekor, märkt J E Bleckman Solingen, mässingsfäste med kavel av horn, sliten portepé, längd 90 cm

Korrosionsskador sliten portepé

110393

2011-11-28