Sven Erixson olja
2011-11-13
109917
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ERIXSON, Sven (1899-1970): Vagnen lastas, signerad S.Erixson, olja på duk, 68x59 cm PROVENIENS: Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm