Sabel svensk 1800-tal
2011-11-28
109725
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SABEL, svensk, 1800-talets mitt, etsad klinga med Carl XV:s namnchiffer, stålbalja, längd 98 cm