Tallrikar i porslin Kina

Tallrikar i porslin Kina
Tallrikar i porslin Kina
Tallrikar i porslin Kina
Tallrikar i porslin Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, ca 22 st., DJUPA TALLRIKAR, 2 st., ASSIETTER, 2 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, merparten med dekor i underglasyrblått, diameter 16,5-22 cm

Samtliga med skador och lagningar

108508

2011-11-02