Vas porslin

Vas porslin
Vas porslin
Vas porslin
Vas porslin

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, porslin, 1800-tal, Qianlongs märke, flambéglasyr, höjd 15 cm
PROVENIENS: Har tillhört samlingen efter en svensk ambassadör med stationering i Hong Kong under 1940-talet

mynningen med smärre glasyrnagg

108506

2011-11-02