TUPPAMÅLNINGAR SMÅLAND

TUPPAMÅLNINGAR SMÅLAND
TUPPAMÅLNINGAR SMÅLAND

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BONADSMÅLNINGAR, 2 st., sk Tuppamålningar, Sunnerbo härad, Småland, målade på väv, varav en uppfodrad på väv, 120x42 cm respektive 97x45 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Skador, slitage, hål

107052

2011-10-27