Anders Zorn etsning
2011-10-16
106148
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ZORN, Anders (1860-1920): "Musik i stugan", etsning, 1905, signerad Zorn,
I. 24,7x18 cm S. 33x25 cm
Missfärgad efter passepartout.
LITTERATUR: Asplund 191, Hjert & Hjert 202, ZG 191, mycket sällsynt