Uppläggningsfat porslin famille rose Kina

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor i famille rose av landskapsscen, längd 38,5 cm

Smärre nagg, slitage, liten glasyrspricka, lagning

105421

2011-10-17