Uppläggningsfat porslin famille rose Kina
2011-10-17
105421
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor i famille rose av landskapsscen, längd 38,5 cm
Smärre nagg, slitage, liten glasyrspricka, lagning