Oljemålning passagerarångaren "Ariadne"
2011-10-10
105131
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, fartygsporträtt av finska passagerarångaren "Ariadne", signerad och daterad R. Ekholm -95, olja duk, 29x59 cm