Dosa silver
2011-10-10
105110
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 1 800 SEK |
DOSA, silver, franska stämplar, 1800-talets andra hälft, niellodekor med jaktmotiv, invändigt förgylld, längd 10 cm,vikt ca 144 g
Sliten dekor, invändig gravyr