Orientalisk figurin

Orientalisk figurin
Orientalisk figurin
Orientalisk figurin
Orientalisk figurin
Orientalisk figurin
Orientalisk figurin

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FIGURIN, brons, Tibet, föreställande Vajrakila stående på lotustron, höjd 21,5 cm PROVENIENS: Inköpt hos Nils Nessim Antiques på 1960-talet

105077

2011-10-09