Smörterrin samt saltkar i porslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SMÖRTERRINER, 2 st, varav en med lock och fat, SALTKAR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av flodlandskap, saltkarets höjd 3,5, smörterrins total höjd 9 cm

Fatet med lagning, saltkaret med nötningar

104646

2011-10-12