Sabel turkisk

Sabel turkisk
Sabel turkisk
Sabel turkisk
Sabel turkisk

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, turkisk, 1800-tal, klinga med graverad dekor, parerstänger i stål, fäste i mässing med kavelplattor av horn, läderklädd balja med mässingsbeslag, längd 94 cm

Slitage, skador, kompletteringar

104565

2011-10-16