Sabel brittisk

Sabel brittisk
Sabel brittisk

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, brittisk, för officer, 1800-talets slut, klinga med etsad dekor, genombrutet stålfäste, läderklädd träbalja med stålbeslag, längd 98 cm

Korrosion, slitage

104314

2011-10-16