Bägare i silver Uppsala
2011-10-03
104267
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BÄGARE, silver, Uppsala, 1700-talets slut, invändigt med förgyllning, svisselerad blom- och bladddekor, höjd 22 cm