Svensk värja 1700-tal

Svensk värja 1700-tal
Svensk värja 1700-tal
Svensk värja 1700-tal
Svensk värja 1700-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1700-tal, klinga med graverad text, förgyllt mässingsfäste med rokokodekor, längd 84 cm

Omnitad, senare kavel, klingan rostig och böjd

104187

2011-10-16