Väggpendyl Jacob Kock

Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock
Väggpendyl Jacob Kock

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

7 000 SEK

VÄGGPENDYL, 1700-talets andra hälft, stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), höjd 74 cm

Senare urverk, skador, nycklar medföljer

103808

2011-09-29